Hubertova jízda v Heřmaničkách

15.10.2011 09:34

Dne 15.10.2011 se konala Hubertova jízda, kterou jsme společně s našim Masterem panem Koubkem pořádali. Zúčastnilo se 21 koní.
Po 10. hodině dopolední Pan Koubek zahájil ,,Huberta" povzbuzujícím proslovem, všichni jezdci obdrželi doušek povzbuzujícího moku a jednohubku do ruky a mohli jsme vyjet. Přes lesy, louky, lány jsme se my, účastníci Huberta potýkali s nejrůznějšími překážkami a vtipkováním pana Koubka. V dobré náladě jsme dorazili k malému posezení v lese, kde jsme měli možnost své oře na chvíli uvázat a dát jim možnost oddychu. Oddechli jsme si i my, opekli buřtík na ohni, pojedli, popili a vydali jsme se k překonání druhé části Hubertovy jízdy.

Druhá část byla poněkud rychlejší a dynamičtější, bohužel i s jedním větším pádem, který ale naštěstí dobře dopadl, takže jsme pokračovali v téměř plném počtu za ,,Liškou". Po dojezdu k rozlehlé louce se náš Master nachvíli ztratil a jel umístit liščí ocas, abychom o něj my jezdci mohli bojovat. Po jeho návratu jsme se srotili na sklonku louky a závěrečný hon začal. Ocas nakonec lapila Petra Povýšilová, které patří naše gratulace a závist :). Poté jsme se v klidu a s dobrými pocity vrátili zpět na Váhu, kde jsme se dozvěděli přesný čas soudu a naši koníci měli konečně možnost zaslouženého oddychu.

Ve večerních hodinách se všichni sešli u oné Váhy, nadlábli se úžasným gulášem a mohlo se začít soudit. Výhružně vyhlížející pan Koubek s vařečkou v ruce rozdával pokuty malým i velkým. Žádný prohřešek nezůstal bez odezvy. Z utržených peněz všichni starší jezdi utržili panáka dobré nálady v malé sklence a zábava se mohla rozjet.

Děkujeme za krásně strávený den všem účastníkům, panu Koubkovi a úplně všem, kteří se jakýmkoli přičiněním podíleli na tomto Hubertovi.