Mluvit spolu a také se zajímat

24.11.2013 10:41

 


První osadní výbor  přidružených obcí České Lípy mají obyvatelé  Dobranova, Vítkova a Vlčího Dolu. Už v březnu se přihlásili k tomu, že chtějí sami hlídat zájmy  obcí, ve kterých žijí. A zastupitelé České Lípy zřízení osadního výboru jednomyslně schválili, stejně jako malou částku na provozní výdaje.

Nedávno jsem se zúčastnila schůze osadního výboru obcí Dobranov, Vítkov a Vlčí Důl a uvědomila jsem si, že se na některé problémy dívám z pohledu "městské obyvatelky", ale člověk žijící na menší vsi může mít na na dané problémy úplně jiný pohled. A ten nelze opomíjet. Obyvatelům obcí leží na srdci stav silnic a vodovod.

Netvrdím, že je to pro město Česká Lípa nová informace, jde jen o to, abychom se na tyto požadavky dívali i očima lidí, kterých se týkají a aby je nevytlačovali na okraj jiné zájmy.Proto jsou pro mne osadní výbory důležité. Jsou spojovacím článkem mezi potřebami  obcí a námi zastupiteli, kteří o nich rozhodujeme.

Jen mne zatím mrzí problém ve vzájemné komunikaci.  Obyvatelé Dobranova, Vítkova a Vlčího Dolu jsou možná právem naštvaní, že se některé problémy nehnuly z místa, možná si to představovali jinak. Je to hlavně myslím pro to, že s nimi vedení města málo mluví. Ale to už je u nás, v Lípě takový starý, hloupý zvyk, který snad jednoho dne nahradí i lidský přístup. Z vlastní zkušenosti ale vím, že všechno se dá vyřešit, když si lidé sednou ke stolu a mluví a vysvětlují si a hledají cestu. Od radničního stolu a nebo emailem to dost dobře nejde......

www.cssdliberecko.cz/aktualita/291:mluvme-s-lidmi-ve-meste-je-to-osvedcena-cesta.html/

Mgr. Romana Žatecká,
MÚ  Česká Lípa